Znajdujesz się w: Strona główna > Dyplomacja Europejska > Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe
Studenci Dyplomacji europejskiej studiów I stopnia powinni do końca II roku studiów zrealizować praktykę zawodową.
Studenci Dyplomacji europejskiej studiów II stopnia powinni zrealizować praktykę zawodową do końca studiów (do II roku studiów)
Koordynator praktyk na kierunku Dyplomacja europejska, studia stacjonarne i niestacjonarne - dr Joanna Trajman
Kontakt: joanna.trajman@uwr.edu.pl
http://www.ism.uni.wroc.pl/Profil-Joanna_Trajman
- Procedury związane z organizacją praktyk
- Student przygotowuje:
1.Skierowanie na praktykę zawodową podpisuje koordynator praktyk – wzór skierowania stanowi Załącznik Nr 4 do Zarządzenia Nr 115/2013 z dnia 25.07.2013 r. w sprawie organizacji praktyk zawodowych przewidzianych w programach kształcenia w Uniwersytecie Wrocławskim.
2. Dwa egzemplarze umowy, która jest Załącznikiem Nr 3 do zarządzenia Nr 115/2013 z dnia 25.07.2013 r. w sprawie organizacji praktyk zawodowych przewidzianych w programach kształcenia w Uniwersytecie Wrocławskim.
3. Wykupuje ubezpieczenie NW i OC na czas trwania praktyk zawodowych.
4. PRZED ROZPOCZĘCIEM PRAKTYK Student składa u Koordynatora następujące dokumenty:
- podpisane przez Zakład Pracy (miejsce, w którym będą odbywane praktyki) dwa egzemplarze umowy (egzemplarze podpisuje Prodziekan ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, następnie jeden z egzemplarzy umowy zostaje odesłany (przez dziekanat) lub dostarczony przez studenta do Zakłady Pracy, a drugi pozostaje w dokumentacji studenta w dziekanacie,
- potwierdzenie ubezpieczenia NW i OC na okres praktyk (kserokopia oraz oryginał do wglądu)
- deklarację podpisaną przez studenta, zgodną z Załącznikiem Nr 5 do ww. zarządzenia,
- skierowanie na praktykę podpisane przez koordynatora praktyk,
- program praktyk opracowany przez koordynatora lub Zakład Pracy, lub też przy współpracy koordynatora praktyk z Zakładem Pracy, podpisany przez koordynatora praktyk
Student odbywa praktykę studencką w Zakładzie Pracy.
Student odbiera zaświadczenie o odbyciu praktyk studenckich (wzór zaświadczenia stanowi Załącznik Nr 6 do Zarządzenia Nr 115/2013 z dnia 25.07.2013 r)., podpisane przez Zakład Pracy, przedkłada je w Dziekanacie w celu potwierdzenia złożenia wymaganych dokumentów przed praktyką i dopiero przedkłada je koordynatorowi w celu uzyskania wpisu w karcie okresowych osiągnięć oraz w indeksie – wpis pozytywny jest oceną w skali 3-5 z zajęć nazwanych Praktyka zawodowa. Po uzyskaniu wpisu zaświadczenie składa się w Dziekanacie.
ZALICZENIE PRACY ZAWODOWEJ W POCZET PRAKTYKI
Za odbycie praktyki przewidzianej programem kształcenia może zostać uznane wykonywanie pracy zawodowej przez studenta, o ile jej charakter jest zgodny z kierunkiem studiów, a okres zatrudnienia jest nie krótszy od wymaganego czasu praktyki.
Dopuszczalne są różne udokumentowane formy pracy zawodowej, np. umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, własna działalność gospodarcza.
W celu uzyskania zaliczenia pracy zawodowej na poczet odbytej praktyki wymagane jest złożenie u koordynatora praktyk studenckich:
- wniosku do Prodziekana ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych z prośbą o uznanie pracy zawodowej jako praktyki zawodowej
- dokumentu potwierdzającego wykonywanie pracy zawodowej.
Dokumenty te należy złożyć u koordynatora praktyk przed końcem semestru. Podanie jest opiniowane przez koordynatora praktyk, proponowana jest również ocena z praktyk zawodowych na podstawie przedstawionego zaświadczenia, a następnie przedkładane Prodziekanowi ds. kształcenia do rozpatrzenia.
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia podania student uzyskuje zaliczenie praktyki u koordynatora praktyk na podstawie kopii wniosku uzyskanego w Dziekanacie WNS.
- Realizacja praktyk zawodowych - Zarządzenie Rektora UWr
- Obowiązkowa umowa związana z odbywaniem praktyk
UWAGA!!!
Komplet dokumentów Studenta dotyczących praktyki studenckiej musi znaleźć się u Koordynatora Praktyk Studenckich przed rozpoczęciem praktyki.